Preljuba postoji među ljudima od pamtivijeka i ne možemo znati da li se danas ljudi više u nju upuštaju nego što su prije.
Na sajtu za pronalaženje partnera ‘Viktorija Milano’ sproveli su anketu uz pomoć koje su željeli da otkriju najčešće razloge za nevjerstvo. U projektu je učestvovalo oko šest hiljada članova njihove web stranice, a rezultati su otkrili da se gotovo polovina nevjernika odlučila na prevaru zbog osjećaja zapostavljenosti.
Čak 45 posto žena između 30 i 50 godina priznalo je da bi, ili jesu, prevarile svoje partnere upravo zato što su njihovi partneri više pažnje posvetili nekim drugim stvarima, nego njima samima. Prevara, bilo stvarna ili virtuelna, upozorenje je da oba partnera imaju ozbiljnih problema u vezi.
Često osjećamo da nam nešto nedostaje, pa, svjesno ili nesvjesno, tražimo to nešto u drugima. Prevara na internet mreži skoro uvijek počinje sasvim nevino. Prihvatate slatkog dečka za prijatelja na Fejsbuku, počnete da pišete jedno drugom, razgovori postaju sve češći i sve više vremena provodite zajedno.
A onda kreće priča da se odvija u ozbiljnijem smjeru. Čak 66 posto ispitanika izjavilo je da vjerovatno nikada ne bi pomislili na prevaru da nije bilo interneta, te objasnili da su se na ovaj korak odlučili uglavnom zato što smatraju da ih partner zanemaruje.
Mobilni telefoni, e-pošta i društvene mreže uveliko su olakšali ostanak u kontaktu sa ljudima, ali mogu biti veliki problem u životima onih koji su u ozbiljnoj vezi ili u braku. Pored zapostavljenosti, razlozi za nevjeru su često finansijske prirode kao i obične hirovitosti.
Ako se plašite da ćete biti prevareni, potrudite se da ne zanemarujete svog partnera i držite njegove hirove pod kontrolom.